Pirmoji konferencijos dalis buvo skirta patologijos specialistams. „Roche Tissue Diagnostics“ atstovė Monika Wolff supažindino su gimdos kaklelio vėžio žymenų p16 ir Ki-67 diagnostine verte ir interpretavimo metodika. „CINtec Plus tyrimo metu p16 ir Ki-67 žymenimis nusidažanti viena ar daugiau ląstelių parodo onkogeninę transformaciją, sukeltą žmogaus papilomos viruso (ŽPV). Teigiamas CINtec Plus tyrimas rodo ne tik ŽPV infekciją, bet ir jos sukeltus pavojingus onkologinius pokyčius ląstelės lygyje. Todėl yra svarbus indikatorius kolposkopiniams tyrimams ir kruopščiai gimdos kaklelio priešvėžinių pokyčių paieškai“, – kalbėjo viešnia.
Konferencijos dalyviai buvo supažindinti su Valstybinio patologijos centro laboratorija ir joje vykstančio technologinio proceso etapais. „Valstybiniame patologijos centre lankiausi pirmą kartą. Pamatėme, kokį sudėtingą ir atsakingą darbą atlieka patologai. Nustebino naudojama informacinė sistema, kurioje pagal paciento asmens kodą galima surasti net prieš dešimtmetį atliktų patologijos tyrimų diagnozes, – įspūdžiais dalijosi gydytoja ginekologė iš Ignalinos Rūta Matuzienė. – Patologų ir klinicistų kontakto labai trūksta, organizuokite daugiau tokių renginių“.
Antrojoje konferencijos dalyje VU MF Akušerijos ir ginekologijos klinikos docentė, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų gydytoja ginekologė dr. Žana Bumbulienė skaitė pranešimą apie ŽPV tyrimų vietą gimdos kaklelio tyrimų diagnostikoje. Buvo apžvelgtos pasaulyje pripažintos gairės gimdos kaklelio vėžio prevencijai bei ankstyvam vėžio nustatymui. Lektorė akcentavo, kad pagrindinė gimdos kaklelio vėžio priežastis – didelės rizikos ŽPV lėtinė infekcija. Aukšto laipsnio priešvėžiniai epitelio pokyčiai (CIN3+) yra labiausiai susiję su 16, 18 ir 45 ŽPV tipais, todėl, nustačius šiuos sukėlėjus, tyrimų ir gydymo taktika turėtų būti agresyvesnė.
Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Konsultacinės poliklinikos skyriaus vedėja gydytoja akušerė ginekologė dr. Daiva Kanopienė konferencijos dalyviams pasakojo apie kolposkopijos svarbą gimdos kaklelio vėžio diagnostikoje, pirmines indikacijas kolposkopijai, esant pakitimams PAP tepinėlyje. Lektorė taip pat pristatė gimdos kaklelio kolposkopinių vaizdų interpretavimo metodiką, supažindino su didelės skiriamosios gebos skaitmeninio kolposkopo DySIS galimybėmis.
Valstybinio patologijos centro Citopatologijos skyriaus vedėjas gydytojas patologas Donatas Petroška pristatė VPC rezultatus tiriant ŽPV ginekologiniuose mėginiuose bei parodė konkrečius pavyzdžius, kaip koreliuoja gimdos kaklelio PAP testų atsakymai su ŽPV tyrimais bei imunohistocheminių žymenų p16 ir Ki-67 tyrimo rezultatais.
Diskusijoje dalyvavusi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Onkoginekologijos sektoriaus vadovė prof. dr. Daiva Vaitkienė akcentavo, kad šalia populiarėjančio ŽPV aukštos rizikos tipų skriningo, CINtec Plus tyrimas taip pat yra labai reikšmingas ir neabejotinai užims svarbią vietą bendrame gimdos kaklelio vėžio ištyrimo algoritme. "Kokybiškiems ir mokslo įrodymais pagrįstiems tyrimams reklamos nereikia, klinikinės naudos įrodymai kalba patys už save“, – sakė prof. dr. D. Vaitkienė.
Nuorodos į pranešimų prezentacijas:
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |