2013 03 01 Įsteigta Sveikatos informatikos ir bioinformatikos asociacija

logotiponuotrauka-94c6bce4c28c97ebe8bd3a69e6fbeda0.jpg
Vasario 21 d. Gamtos tyrimų centre Visoriuose įvyko Sveikatos informatikos ir bioinformatikos (SVIBI.LT) asociacijos steigiamasis susirinkimas. Asociacija vienys Lietuvoje ir užsienyje dirbančius sveikatos informatikos ir bioinformatikos specialistus, mokslininkus bei studentus, skatins jų profesinio tinklo formavimąsi ir sieks aukštų veiklos standartų.
 
"Natūralu, kad SVIBI.LT gimė Santaros slėnyje, kur yra didelė informacinių ir biotechnologijų, sveikatos ir gyvybės mokslų koncentracija. Šiuolaikiniai mokslo tyrimai generuoja milžiniškus duomenų kiekius, pusiau rimtai sakoma, kad vienam genetikui reikia 5 bioinformatikų. Tokios organizacijos poreikį jautėme jau seniai, žmonių dirbančių šioje srityje yra Lietuvoje ir už jos ribų, reikalingas intensyvesnis bendradarbiavimas ir plėtra", - sakė prof. Arvydas Laurinavičius, SVIBI.LT valdybos pirmininkas.
 
"Šiandien studentai gana nenoriai renkasi bioinformatikos studijas. Manau, viena iš priežasčių, yra tai, kad jie nemato aiškios karjeros perspektyvos. Dirbdami Asociacijoje, turėsime daugiau galimybių integruoti studijų, mokslo ir verslo procesus, ir ne tik Santaros slėnyje." - pridūrė prof. Gediminas Stepanauskas, VU MIF dekanas ir SVIBI.LT valdybos narys.
 
SVIBI.LT steigėjų tarpe Vilniaus universitetas, Asociacija "Santaros slėnis", Visorių informacinių technologijų parkas, Lietuvos medicinos biblioteka, Vilniaus m. Centro poliklinika, Kauno technologijos universiteto Biomedicinos inžinerijos institutas, UAB Baltijos informacinių technologijų institutas, UAB Biotechnologijų parkas ir kiti juridiniai bei fiziniai asmenys.
 
Balandžio 11 d. 14-19 val. planuojama pirmoji SVIBI.LT konferencija Nacionaliniame atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centre, Saulėtekyje. Daugiau informacijos bus pateikta www.svibi.lt.