2011 12 01 Valstybiniame patologijos centre – moderni skaitmeninė laboratorija

iCSW9IOUL (1)-f3c4851bc014ff51929b178dd33a66a3.jpg
Valstybiniame patologijos centre kuriama nauja skaitmeninė molekulinės patologijos laboratorija. Laboratorijoje esanti speciali virtualios mikroskopijos įranga leidžia aukšta skiriamąja geba nuskenuoti mikroskopinius preparatus ir taikyti skaitmeninės vaizdo analizės metodus patologijos tyrimams. Skaitmeniniame vaizde sukaupiama žymiai daugiau informacijos nei gali įvertinti pro įprastą mikroskopą tyrinėjanti žmogaus akis. Skaitmeninės analizės algoritmai leidžia tiksliai nusakyti patologinių pokyčių laipsnį, molekulinių ligos žymenų pasiskirstymą audiniuose, ląstelių tarpusavio sąveiką.

„Nors dabartinė biomedicinos ir biotechnologijų revoliucija yra pagrįsta ląstelės biologijos laimėjimais, dabar sakoma, kad reikalingi ląstelių „sociologijos“ tyrimai. Reikia įvertinti, kaip įvairios ląstelės pasiskirsto audiniuose, koks jų tarpusavio santykis“, – sako Valstybinio patologijos centro direktorius Prof. dr. Arvydas Laurinavičius. „Kuriama Skaitmeninės ir molekulinės patologijos laboratorija yra vienas iš Santaros slėnio Jungtinio Inovatyvios medicinos centro atviros prieigos centrų, jau dabar jaučiame didelį partnerių susidomėjimą mūsų naujomis galimybėmis.“

Centro direktoriaus teigimu, skaitmeninės patologijos atsiradimas ir jos sąveika su molekuliniais tyrimo metodais žada naujus atradimus, o naujų vaistų išbandymai jau šiandien yra neatsiejami nuo skaitmeniniais metodais įvertintos terapinių žymenų raiškos.