2011 12 22 Valstybiniame patologijos centre atlikta 40 000-oji biopsija

DSC_2988-73c9abe3eb281bd744a80bd2f2e5da96.jpg
Šių metų gruodžio viduryje Valstybinis patologijos centras, VšĮ VULSK filialas, peržengė simbolinę 40.000 biopsinių tyrimų ribą. Pastarąjį dešimtmetį šie tyrimai augo vidutiniškai kasmet po 10% (2002 m. buvo atlikta 27 tūkst. tyrimų). 
 
Šio 40 000-ojo biopsinio tyrimo „užsakovas“ Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Ginekologijos skyriaus gydytojas Eugenijus Drulia. Jį ir tyrimą atlikusią gydytoją patologę Ilaną Rozentalienę pasveikino Centro direktorius Arvydas Laurinavičius ir atminimui įteikė po įrėmintą rekordinės biopsijos nuotrauką. 
 
Pasak Centro direktoriaus, nors tai ir simbolinis skaičius, jis rodo, kad mes esame ne tik didžiausia patologijos laboratorija Lietuvoje, bet įžengiame į „brandos amžių“. Kadangi patologijos tyrimai apima praktiškai visas medicinos sritis, didelės tyrimų apimtys leidžia koncentruoti įvairių sričių specialistų kompetenciją ir technologijas. Tai yra svarbi aukštos kokybės ir ekonominio efektyvumo prielaida. Atliekame praktiškai pilną spektrą patologijos tyrimų, mūsų patologai atlieka specializuotus tyrimus bei konsultacijas daugumai Lietuvos įstaigų, gauname biopsijų ir iš Latvijos. Vis daugiau įstaigų ir klinicistų pasitiki mumis, o augantys klientų poreikiai veda mus į priekį.