2011 05 23 Valstybiniame patologijos centre lankėsi Norvegijos ambasadorius su svečiais

iFAZ15VPL-45e5a617a733ff38ddcc0353a7aed54c.jpg
Šią savaitę Valstybiniame patologijos centre lankėsi jo ekscelencija Norvegijos ambasadorius Lietuvoje Leif Arne Ulland su žmona p. Greta Ulland Billing, EEE ir Norvegijos paramos koordinatore Inga Aalia ir dviem Oslo Rikshospitalet ligoninės gydytojais patologais Dr. Bjørn Hagmar and Dr. Lisa Walaas. Svečiai domėjosi Centre vykdyto Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų finansuoto projekto „Valstybinio patologijos centro kompetencijos stiprinimas vėžinių susirgimų ankstyvosios diagnostikos srityje“ rezultatais. Projektas buvo skirtas gerinti gimdos kaklelio, krūties ir kolorektalinio vėžio ankstyvą diagnostiką. Tai yra sritys, kuriose Lietuva pradėjo vykdyti valstybines patikros programas, taigi patologams tenka tirti vis ankstyvesnes ir paribines vėžio būkles. 
 
Centro direktorius prof. Arvydas Laurinavičius svečius supažindino su Centro veikla, projekto metu įdiegtais naujais tyrimo metodais, pademonstravo įsigytą įrangą. Oslo ligoninės patologams įspūdį paliko Centro laboratorijų naudojamos technologijos, informacinių technologijų panaudojimas ir inovatyvūs sprendimai darbo procesuose. „Norvegijos projekto“ (taip jį praminė Centro darbuotojai) dėka Centre pirmą kartą Lietuvoje įdiegta ir iki šiol vienintelė audinių mikrogardelių technologija, leidžianti standartizuoti imunohistocheminius bei molekulinius metodus. Tai ypač svarbu šių tyrimų kokybės užtikrinimui ir mokslo tyrimams: biologinių žymenų nustatymas vėžio audiniuose tampa svarbus ne tik ligos diagnozei, bet ir tiksliam gydymui parinkti. Svečiai domėjosi fluorescenciniams tyrimams skirto prietaiso veikimo principu, jo panaudojimu krūties vėžio terapinio žymens - HER2 geno amplifikacijos tyriams. Projekto dėka taip pat įdiegti storosios žarnos KRAS geno mutacijų tyrimai, realaus laiko PGR metodu, tiriami žmogaus papilomos virusai gimdos kaklelio ikivėžinių būklių diagnozės tikslais. Svečiai susipažino su biologinių mėginių saugojimo įranga ir sukurta specializuota informacine sistema. Susitikimo metu buvo aptartos ir būsimų bendrų projektų vizijos, inovacijų svarba sveikatos apsaugos projektuose bei Norvegijos-Lietuvos bendradarbiavimo plėtra. 
 
Nuotraukoje iš kairės į dešinę:
Valstybinio patologijos centro direktorius prof. Arvydas Laurinavičius; Inga Aalia, EEE ir Norvegijos paramos koordinatorė, Norvegijos ambasada; p.Greta Ulland Billing, Norvegijos ambasadoriaus žmona; J.E. p. Leif Arne Ulland, Norvegijos ambasadorius Lietuvoje; patologai Dr. Bjørn Hagmar and Dr. Lisa Walaas.