2011 05 25 Valstybinio patologijos centro specialistai mokėsi LEAN valdymo sistemos paslapčių

iUP6830GS-7797214d214846b66aa8ecd6b854022d.jpg
Pastaruoju metu Valstybinis patologijos centras gyvena LEAN idėjomis. Idėjomis, išlaisvinančiomis žmonių mąstymą, keičiančiomis tradicijas ir kultūrą. Šias idėjas padėjo sustiprinti LEAN sistemos diegimo patologijos laboratorijose ekspertai iš JAV – Dr. Richard Zarbo ir Rita D'Angelo. Visą savaitę jie mokė Centro specialistus dirbti su LEAN įrankiais, išmokti pastebėti darbo defektus, sistemingai analizuoti ir spręsti problemas, nuosekliai gerinti darbo kokybę. Kitų šalių patirtis rodo, kad LEAN sistema sveikatos apsaugos ir patologijos tarnybose leidžia pakelti darbo efektyvumą 20-30 proc. 
 
Dr. Richard Zarbo ir Rita D'Angelo vieni pirmųjų pradėjo taikyti LEAN gamybos principus ir technologijas laboratorijų veikloje. Dr. Richard  Zarbo yra žymus JAV galvos ir kaklo patologas, Henry Ford ligoninės (Detroitas, JAV) Patologijos departamento vadovas ir Henry Ford sveikatos sistemos viceprezidentas patologijai ir laboratorinei medicinai.  Rita D'Angelo yra Henry Ford ligoninės Patologijos departamento kokybės direktorė, turinti  ilgametę kokybės užtikrinimo ir procesų gerinimo patirtį laboratorijoje. Profesionalų patirtis ir konsultacijos ypač vertingos taikant LEAN sistemą Valstybinio patologijos centro procesuose.  
 
„Jūs turite viską, ko reikia sėkmei diegiant LEAN – inovatyvius lyderius ir profesionalią komandą. Žmonės yra pati svarbiausia sistemos dalis. Mes galime pavydėti jūsų IT sistemos ir sprendimų, kurie kuriami vartotojams dar nespėjus apie tai pagalvoti. Visi kartu jūs galite pasiekti aukštesnės kokybės ir sukurti nuolatinio procesų ir paslaugų tobulinimo kultūrą”, – sakė Dr. Richard Zarbo.
 
Į LEAN studijas Valstybinis patologijos centras pradėjo gilintis šių metų sausio mėnesį, ir jau pavyko įdiegti kai kuriuos patobulinimus bei pašalinti kai kurias neproduktyvias veiklas. Tačiau, pasak, Centro direktoriaus Arvydo Laurinavičiaus, svarbiausias pasiekimas yra žmonių kūrybingumo išlaisvinimas ir kultūriniai pokyčiai. „Dirbame daugiau nei 30 metų, todėl greta profesinių ir technologinių pasiekimų, organizacijos kultūra yra mūsų stiprioji pusė. Kartu su LEAN mokymais jaučiamės įžengę į naują ilgalaikį laikotarpį, galintį reikšmingai praturtinti mūsų galimybes”, – sakė prof. A. Laurinavičius. – Šie mokymai man primena mūsų pirmąją Amerikos patologų kolegijos Laboratorijų akreditavimo inspekciją 2000 metais – tai sukrečianti patirtis, tik šį kartą kokybės reikalavimus mes turime kurti patys“.