2010 08 01 Pacientų audinių ir ląstelių tyrimai bus analizuojami nuotoliniu būdu

iSEMMB4NQ-7813e8543fb7bc15ad526c69ebcaaed0.jpg
     

Lietuvos gydytojai ir patologijos specialistai žmogaus audinių, ląstelių ir organų tyrimus gali analizuoti per atstumą. Šią galimybę suteiks VšĮ Valstybiniame patologijos centre (VPC) įdiegtas inovatyvus interneto konferencijų sprendimas. 

Pirmą kartą Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoje toks informacinių technologijų (IT) sprendimas pritaikytas komunikacijai su išorės vartotojais. T.y., įsigytos įrangos dėka medikai galės prisijungti prie virtualios aplinkos ir joje „gyvai“ bendrauti. Pašnekovai ne tik matys vienas kitą, bet ir galės rodyti prezentacijas, analizuoti mėginių vaizdus, perduodamus iš mikroskopo.

„Naujos įrangos nauda mūsų Centrui – keleriopa. Audinių ir ląstelių mėginių tyrimai yra labai svarbūs, nes dažniausiai būtent jie leidžia nustatyti tikslią ligos diagnozę ir parinkti tinkamiausią gydymą. Juos analizuojant mažiau patyrusiems specialistams gali kilti įvairių klausimų, tad tokiu atveju mūsų patologai galės konsultuoti kitų įstaigų specialistus bei patys sužinoti kitų šalies ir užsienio specialistų nuomonę. Taip pat ši įranga leis nuotoliniu būdu patogiai bendrauti su mūsų klientais, kartu pažiūrėti bei aptarti mikroskopinius vaizdus, rengti nuotolines klinikos-patologijos konferencijas ir pan.“, - privalumus vardijo Valstybinio patologijos centro direktorius prof. Arvydas Laurinavičius.

Pasak jo, įdiegtas naujas sprendimas leis VPC darbuotojams susisiekti su kolegomis užsienyje, dalyvauti tarptautinėse konferencijose ir mokymuose neišvykstant iš savo darbo vietos. Tai padės sutaupyti ne tik laiką, bet ir lėšas kelionėms, komandiruotėms, telefono pokalbiams. 
 
„Cisco“ interneto konferencijos sprendimą kartu su papildoma kompiuterine įranga Valstybiniame patologijos centre įdiegė informacinių technologijų įmonė „Blue Bridge“.  

„Inovatyvūs IT sprendimai prisideda prie efektyvesnio medikų darbo bei padeda taupyti jų laiką bei valstybės išlaidas. Interneto konferencijų sprendimas taip pat panaikina atstumus tarp specialistų, mat jie gali sėkmingai bendradarbiauti ir atlikti bendras užduotis būdami bet kurioje vietoje, kur tik yra kompiuteris ir interneto ryšys“, – sakė bendrovės „Blue Bridge“ pardavimų ir marketingo direktorius Dalius Butkus.

Šio sprendimo diegimas Valstybiniame patologijos centre finansuotas Europos ekonominės erdvės/Norvegijos finansinių mechanizmų.