2008 02 20 Jau visos Valstybinio patologijos centro aptarnaujamos įstaigos, patologijos tyrimus užsakančios elektroniniu būdu, gali stebėti jų atlikimo eigą dar iki tyrimo atlikimo pabaigos

logotiponuotrauka-508759ccb527d7cae583352d72a609fd.jpg
Jau visos Valstybinio patologijos centro aptarnaujamos įstaigos, patologijos tyrimus užsakančios elektroniniu būdu, gali stebėti jų atlikimo eigą dar iki tyrimo atlikimo pabaigos. Tyrimus užsakę gydytojai gali matyti, kada Centro darbuotojai užregistravo gautą tyrimą, kada Centro laboratorija pagamino preparatus ir koks gydytojas patologas atlieka tyrimą. Jei tyrimas užtrunka, ir patologas Centro informacinėje sistemoje įveda preliminarią diagnozę, gydytojai taip pat gali ją matyti. Kai tyrimas yra užbaigtas, gydytojas gali atsispausdinti jo galutinį atsakymą.

Tyrimų eigą gali stebėti tik autorizuoti vartotojai. Slaptažodžiai išduodami gavus raštišką asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovo prašymą ir pateikus tos įstaigos gydytojų, kuriems reikalingi slaptažodžiai naudotis tyrimų stebėjimo sistema, sąrašą.

2007 metų pabaigoje daugiau nei pusė Centre atliekamų biopsinių tyrimų ir trečdalis citologinių tyrimų buvo užsakoma elektroniškai. Elektroninio tyrimų užsakymo ir stebėjimo sistema ne tik mažina darbo sąnaudas, pagreitina tyrimų registracijos ir rezultatų siuntimo procesą, bet ir leidžia išvengti duomenų įvedimo bei perdavimo klaidų. Šias galimybes atvėrė 2006 metų rugsėjo mėnesį Centre įdiegta nauja patologijos tyrimų informacinė sistema PathIS.

Daugiau informacijos:
Kokybės vadybininkė Dalia Berlinskienė
dalia.berlinskiene@vpc.lt , tel. 85 2477350