2005 11 29 Modernizuota imunohistocheminių tyrimų laboratorija

logotiponuotrauka-4947e0c45b8e5585588e93b708f64086.jpg
2005 lapkričio 25 dieną Valstybiniame patologijos centre atvėrė duris atnaujinta ir automatizuota imunohistocheminių tyrimų laboratorija. Vykdant Valstybės investicijų programą,įsigyta automatinė imunohistocheminių reakcijų atlikimo sistema bei įranga audinių antigenų atstatymui, DNR denatūravimui ir hibridizavimui. Tai leis ne tik automatizuoti imunohistocheminių reakcijų atlikimą, bet ir įdiegti fluorescencinės in situ hibridizacijos (FISH) metodą. Procesų automatizavimas suteiks galimybę greičiau atlikti minėtus tyrimus bei užtikrinti stabilesnę reakcijų kokybę.

Nuo imunohistocheminių tyrimų taikymo patologijos diagnostikoje pradžios 1996 metais Valstybiniame patologijos centre šių tyrimų spektras ir apimtys sparčiai išaugo. Šiuo metu Centre naudojama virš 100 imunohistocheminių ir imunofluorescencinių žymenų, leidžiančių tiksliau nustatyti navikų rūšis ir kilmę, diagnozuoti hematologines. infekcines, inkstų ir kitas ligas.

Nuo 2004 metų Centras dalyvauja „NordiQC“ imunohistocheminių tyrimų išorinėje kokybės palaikymo programoje. Periodiškai tikrinamas įvairių imunohistecheminių reakcijų jautrumas ir specifiškumas, pagal „NordiQC“ rekomendacijas optimizuojami reakcijų protokolai.