2021 09 16 Kaip buvo prieš 20 metų kalbasi du CAP prezidentai

main-1ac626411838b0c9abc378cc6323d048.png
75 metų jubiliejų švenčianti Amerikos Patologų kolegija (College of American Pathologists) kalbina buvusius kolegijos prezidentus https://soundcloud.com/pathologists/capcast-bachner-and-raslavicus-cap-75th-year-anniversary-mixdown. Kviečiame pasiklausyti diskusijos su dr. Pauliumi Bachneriu, kuris vadovavo kolegijai 1999-2001 metais ir Pauliumi Raslavicumi, kuris jos prezidentu buvo 2001–2003 m. Diskusijos metu dr. Bachneris ir Raslavicus aptaria svarbiausius savo pirmininkavimo aspektus, įskaitant savo vadovavimo laikotarpį po rugsėjo 11 d. išpuolių, bei duoda vertingų patarimų esamiems ir būsimiems sveikatos sistemos lyderiams.
 
Dr. P. Raslavičius yra kilęs iš Lietuvos, jo mama Dr. Aleksandra Bernotavičiūtė-Raslavičienė yra buvusi Tauragės ligoninės chirurgė ir direktorė. Dr. P. Raslavičius daugiau nei du dešimtmečius aktyviai dalyvavo Amerikos patologų kolegijos veikloje, 2001-2003 metais buvo šios Kolegijos prezidentas, 2004 metais išrinktas metų JAV patologu. Dr. Raslavičius daug metų padeda ir Lietuvos patologijos tarnybai, patardamas įvairiais plėtros klausimais. 
 
Amerikos Patologų kolegija (College of American Pathologists) yra didžiausia pasaulyje gydytojus patologus vienijanti asociacija ir plačiai pripažinta laboratorijų kokybės užtikrinimo programų lyderė. Valstybinis patologijos centras, VšĮ VULSK filialas, 2000-2010 taip pat dalyvavo CAP akreditavimo programoje, kuri ir išmokė dirbti pagal šiuolaikinius patologijos tarnybos standartus. Lietuvos patologijos tyrimų kokybės reikalavimai iš esmės yra panašūs į Amerikos patologų kolegijos programą. Ši organizacija 2000 metais suteikė VPC teisę išversti ir pritaikyti Lietuvos sąlygoms kokybės klausimynus, kurių pagrindu sukurti ir 2000 metais Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtinti Patologijos tyrimų kokybės reikalavimai.
 
Dr. P. Raslavičius su žmona Suzan ir išradėju, 
futuristu 
Ray Kurzweil'u
Dr. Raslavičiaus tėvai: Dr. Aleksandra Bernotavičiūtė-
Raslavičienė ir Dr. Vincas Raslavičius