2024 m. vasario 22 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybėje įvyko konferencija „Biobankų infrastruktūra ateities biomedicinai“. Renginys buvo organizuotas Nacionalinio vėžio instituto (NVI) ir ministrės pirmininkės patarėjos Živilės Gudlevičienės iniciatyva. Konferencijoje dalyvavo įvairių mokslinių centrų, Lietuvos biotechnologijų asociacijos, Inovacijų agentūros, Valstybės duomenų agentūros ir kt. atstovai, įskaitant ir mūsų centro biobanko veiklų koordinatorę dr. Dovilę Žilėnaitę-Petrulaitienę.
Pagrindinis konferencijos dėmesys buvo skiriamas Lietuvos biobanko tinklo integracijai ir jo svarbai Europos mokslinių tyrimų kontekste. Diskusijos metu buvo pabrėžiama, kaip sveikatos duomenys ir biologiniai mėginiai yra esminiai šiuolaikinio biomokslų progreso veiksniai.
Svarbus renginio aspektas buvo keturių pagrindinių žmogaus biologinių ėminių saugyklų – NVI, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų (VULSK) Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro (HOTC), Valstybinio patologijos centro (VPC) ir Inovatyvios medicinos centro (IMC), Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto (VU MF), ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) bei LSMU Kauno klinikų – atstovų pranešimai. Jie pristatė „Žmogaus biologinių išteklių centras“ (HBRC) projekte įgyvendintus uždavinius, sukurtą infrastruktūrą ir pasidalijo įžvalgomis apie biobankų ateities viziją.
Šios konferencijos metu buvo aptarta, kaip svarbu yra toliau plėtoti sukurtą biobankų infrastruktūrą, kad būtų galima efektyviai naudoti žmogaus biologinius ėminius moksliniams tyrimams, kurie galėtų prisidėti prie ligų prevencijos, diagnozavimo ir gydymo metodų tobulinimo. Diskusijos apie biobankų ateities viziją atspindi siekį integruoti Lietuvos mokslinių tyrimų potencialą į platesnį Europos ir pasaulio mokslinių tyrimų kontekstą, užtikrinant aukštos kokybės mokslinių tyrimų duomenų prieinamumą ir panaudojimą.
Verta pastebėti, kad ši konferencija atspindi ilgų metų sunkaus darbo vaisius - pirmieji Žmogaus biologinių išteklių centro kūrimo darbai buvo pradėti dar 2010 metais, vadovaujant projekto iniciatoriui – prof. dr. Arvydui Laurinavičiui (Projektas "Žmogaus biologinių išteklių centras" - Valstybinis patologijos centras (vpc.lt)).
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |