2015 05 13 Pristatytas lietuviškasis SNOMED CT medicinos terminų klasifikatorius

IMG_0069-ae42da8277c995445247b0741f3733c7.jpg
Gegužės 7 d. sveikatinimo veiklą vykdančių įstaigų atstovams buvo suteikta galimybė pristatytas Lietuvos medicinos bibliotekos kuriamas lietuviškasis SNOMED CT medicinos terminų klasifikatorius.
 
SNOMED CT medicinos terminų klasifikatorių pristatę Martynas Bieliauskas ir koordinatorė Kristina Aputytė pristatė nuveiktus darbus ir pasiektus rezultatus, kurie užtikrins e. sveikatos informacinių sistemų sąveiką, suderinamumą su kitais standartais, atpigins kitų kuriamų e. sveikatos informacinių sistemų įdiegimą ir naudojimą ir taip leis išvengti didelių kaštų ateityje.
 
Valstybinio patologijos centro direktorius prof. dr. Arvydas Laurinavičius pristatė SNOMED CT terminologinės sistemos atsiradimo Lietuvoje istoriją, ją iliustruodamas nuotraukomis iš pirmųjų susitikimų su Tarptautinės sveikatos terminologijos standartų plėtros organizacijos (IHTSDO) įkūrėjais. UAB „Fotonija“ atstovas Virginijus Dadurkevičius seminaro dalyviams pasakojo apie SNOMED CT sąvokų vertimo kokybės užtikrinimo problemas, o UAB „Nsoft“ atstovas Andrius Didžiulis pristatė SNOMED CT informacinės sistemos naudojimo galimybes. 
 
Taip pat renginyje kalbėta apie Projekto uždavinius, nuveiktas veiklas ir pasiektus rezultatus, kurie užtikrins e. sveikatos informacinių sistemų sąveiką, suderinamumą su kitais standartais, atpigins kitų kuriamų e. sveikatos informacinių sistemų įdiegimą ir naudojimą ir taip leis išvengti didelių kaštų ateityje.