Skystoji citologija


Gimdos kaklelio citologinis tyrimas iš skystosios terpės 
Valstybinis patologijos centras atlieka gimdos kaklelio tyrimus plonasluoksnės skystos citologijos metodu. SurePath metodu ląstelės koncentruojamos naudojant tankio gradientą, taip atskiriamos ir pašalinamos diagnostikai nereikalingos priemaišos, pagerindamos kliniškai svarbių ląstelių vizualizaciją. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad citologinį tyrimą atliekant skystų terpių metodu, gali būti nustatoma daugiau priešvėžinių gimdos kaklelio būklių ir iki 10 kartų sumažinamas netinkamų tirti tepinėlių skaičius. Metodas patrauklus tuo, kad iš to paties mėginio galima atlikti papildomus tyrimus (Žmogaus papilomos viruso (ŽPV), Lytiškai plintančių infekcijų (LPI), imunohistocheminį CINtec PLUS tyrimą). Išsamus gimdos kaklelio ikivėžinių būklių tyrimas: vienas mėginys - trys testai. 

Tyrimo paėmimas
Tyrimas atliekamas iš gimdos kaklelio mėginių, paimtų į skystąją terpę SurePath. Ėminys imamas kartu su terpe pridedama Cervex-Brush šluotele. Ilgieji šluotelės šereliai įvedami į endocervikinį kanalą taip, kad šluotelės trumpieji šereliai kontaktuotų su išorine gimdos kaklelio dalimi. Šluotelė sukama 3-5 kartus pagal laikrodžio rodyklę. Šluotelės galvutė turi būti nuimama nuo kotelio (galvutė lengvai nusimauna) ir įmetama į skystąją terpę  SurePath. Mėginys siunčiamas į laboratoriją (indelį su mėginiu galima laikyti kambario temperatūroje iki 4 sav., šaldytuve (+4 C) – iki 6 mėn.).
Dėmesio: BD SurePath™ šluotelės negalima naudoti nėščioms pacientėms po 10 nėštumo savaitės!
 
Tyrimo užsakymo būdai:
Įprasta tvarka pildoma tyrimo siuntimo forma, siunčiamas mėginys. Esant poreikiui, iš tos pačios medžiagos galima užsakyti imunohistocheminius ir molekulinius tyrimus. Terpė su tiriamąja medžiaga VPC archyvuojama 3 mėn. 
NB! Pakartotinį gimdos kaklelio mėginį rekomenduojama imti ne anksčiau kaip po 4–6 mėnesių. Per anksti paimtas pakartotinis ėminys gali būti klaidingai neigiamas, tai reiškia, kad ligos užuomazgos gali likti nepastebėtos. 
 

Tyrimo kaina:
Gimdos kaklelio citologinis tyrimas iš skystosios terpės (terpė ir šluotelė įskaičiuota). Kaina 17,38 Eur.

Tyrimą atliekant pagal Valstybės finansuojamą gimdos kaklelio prevencinių priemonių programą, tyrimo kaina 9,4 Eur.

Pagal VLK išaiškinimą, jei pacientė, dalyvaujanti Valstybės finansuojamoje gimdos kaklelio vėžio prevencinių priemonių programoje, pageidauja atlikti citologinį tyrimą skystoje terpėje ir sutinka sumokėti skirtumą tarp skystos terpės tyrimo ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto kompensuojamo citologinio tepinėlio, skystų terpių citologinis tyrimas gali būti užsakomas kaip PROGRAMINIS.

 

Kur galima paimti gimdos kaklelio mėginį į skystąją terpę:
Norinti atlikti šį testą, pirmiausia reikia kreiptis į gydytoją ginekologą, kuris paima mėginį iš gimdos kaklelio. Valstybinis patologijos centras bendradarbiauja su šiomis įstaigomis, tačiau, norint, kad mėginys būtų tiriamas Valstybiniame patologijos centre, rekomenduojame registruojantis vizitui pasidomėti, į kokią patologijos laboratoriją siunčiami jų pacientų mėginiai. 

Skystos terpės citologinis tyrimas pasižymintis tvarkingai besidėstančiomis plokščiojo epitelio ląstelėmis nuo gimdos kaklelio švariame (be gleivių, eritrocitų)

Įprastas tepinėlis netvarkingai besidėstančiomis, persidengiančiomis gimdos kaklelio plokščiojo epitelio ląstelėmis, esančiomis gausių gleivių fone

Naujienos: 


Kontaktai pasiteiravimui: 
tel. 85 3477 350 info@vpc.lt